Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

خلاصه_سخنرانی شب_پنجم ( ٣ شهریور ۹۹)

سخنران :حجت الاسلام #قاسمیان

#شب_پنجم ( ٣ شهریور ۹۹)

 

مراسم دهه اول محرم هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام

بسم الله الرحمن الرحیم،الحمدلله رب العالمین،حسبا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

همزمان با فرا رسیدن محرم الحرام، ماه سوگواری در رثای شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدلله الحسین و یاران وفادارش، ویژه برنامه ­های این ایام در مسجد "قدس" دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

گفتنی است مراسم عزاداری هیئت محبین اهل بیت علیه السلام دانشگاه تربیت مدرس همه روزه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا همراه با قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی و مداحی در مسجد قدس دانشگاه برگزار خواهد شد.

یاداور می شود که مراسم در فضای باز دانشگاه تربیت مدرس با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می شود.

زمان : از پنجشنبه ٣٠مرداد ماه به مدت ١١ شب

سخنرانان :
- حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمیلاد سالار
- حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی ساداتی نژاد
- حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی
- حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی مرشد سلوک

با نوای :
- حجت الاسلام حمیدرضا رشدی
- کربلایی محمدحسن قبادی
- کربلایی حسن حیدری

ادرس: تهران، جلال آل احمد، پل نصر، دانشگاه تربیت مدرس

 

                                                                         بازگشت به صفحه اصلی

سخنرانی حجه الاسلام هاشمی نژاد در مورد حرم خدا

قرآن می‌فرماید: «یوم لا ینفع مال و البنون الا من عطاء الله بقلب سلیم؛ قیامت روزییسب است که در آن نه مال فایده دارد نه فرزندان. مگر اینکه انسان خدا را با قلبی سلیم ملاقات کند. در تفسیر صافی در ذیل این آیه‌ی کریمه روایت شده که از حضرت صادق(ع) سؤال شد: قلب سلیم چه قلبی است که اگر انسانیسب با آن قلب خدا را ملاقات کند در قیامت، اهل نجات است؟ حضرت فرمودند: قلبی است که خدا را ملاقات کند ویس هیچ‌کس جز خدا در آن نباشد.
فرموده‌اند: القلب حرم اللاسیبه؛ دل، حرم خداست. غیر خدا را در آن رلاه ندهید و ساکن نکنید. حضرت داوود نبی در مناجاتش با خدا عرض کرد: الهی له کل ملک خزانه و این خزانتک؛ خدایا هر پادشاهی خزانه و صندوقی دارد خزانه تو کجاست؟ خطاب آمد: خزانکی اعظم من العرض یو اوسع من الکرسی و ازین من الملکوت و اطیبوا من الجنه ارضها المعرفه، والسماء هو الایمان و السحابها العقل، و الشمسها الشوق و القمریسها المحبه و مطهرها الرحمه و التمر الطاعه؛ خزانه‌ی مسیبن از عرش عظیم‌تر، از کرسی وسیع‌تر، و زینتش از ملکوت هستی فزونتر، از بهشت معطرتر است. زمین خزانه‌ام معرفت، آسمان آن ایمان، ابرش عقل، و خورشید آن شوق، ماه آن محبت، باران آن رحمت و میوه‌ی آن طاعت خداست. این خزانه چهار «در» دارد که عبارتند از: علم، حلم، صبر و رضای خدا

 

 

سخنرانی حجه الاسلام انصاریان در تولد اباعبدالله

بسم الله الرحمن الرحیم، الحمدَ لله رب العالمین و الصلاهَسم الله الرحمن الرحیم، الحمدَ لله رب العالمین و الصلاهَ و السلامَ علی سید الانبیاء و المرسلین، حبیب الهنا و طبیبنا اباالقاسم محمَّد(ص)
صلیُ الله علیه و علی اهل بیت الطیبین و الطاهرین و المعصومین المکرمین. امام زمان(عج) در نامه‌ای به علاء‌بن قاسم همدانی، که از اهالی یمن و وکیل امام عسکری در امور دینی و مادی مردم بود می‌نویسد: روز پنج‌شنبه سوم شعبان، ولادسم الله الرحمن الرحیم، الحمدَ لله رب العالمین و الصلاهَ و السلامَ علی سید الانبیاء و المرسلین، حبیب الهنا و طبیبنا اباالقاسم محمَّد(ص)
صلیُ الله علیه و علی اهل بیت الطیبین و الطاهرین و المعصومین المکرمین. امام زمان(عج) در نامه‌ای به علاء‌بن قاسم همدانی، که از اهالی یمن و وکیل امام عسکری در امور دینی و مادی مردم بود می‌نویسد: روز پنج‌شنبه سوم شعبان، ولادت مولای ما حضرت حسین بن علی(ع) است.

این‌که امام زمان(عج) لفظ مولای ما را به کار می‌برند نه مولای من، آیا منظور از مولای ما، همه‌ی اهل بیت از امام سجاد به بعد، و همه‌ی شیعیان هستند؟

ت مولای ما حضرت حسین بن علی(ع) است. این‌که امام زمان(عج) لفظ مولای ما را به کار می‌برند نه مولای من، آیا منظور از مولای ما، همه‌ی اهل بیت از امام سجاد به بعد، و همه‌ی شیعیان هستند؟

 

 

و السلامَ علی سید الانبیاء و المرسلین، حبیب الهنا و طبیبنا اباالقاسم محمَّد(ص)
صلیُ الله علیه و علی اهل بیت الطیبین و الطاهرین و المعصومین المکرمین. امام زمان(عج) در نامه‌ای به علاء‌بن قاسم همدانی، که از اهالی یمن و وکیل امام عسکری در امور دینی و مادی مردم بود می‌نویسد: روز پنج‌شنبه سوم شعبان، ولادت مولای ما حضرت حسین بن علی(ع) است.

این‌که امام زمان(عج) لفظ مولای ما را به کار می‌برند نه مولای من، آیا منظور از مولای ما، همه‌ی اهل بیت از امام سجاد به بعد، و همه‌ی شیعیان هستند؟

سخنران دکتر محمدرضا سنگری در روز اربعین

سلام و صلوات الهی بر کاروانی که لحظه‌به‌لحظه به کربلای حسینی نزدیک می‌شود.

این کاروان پس از چهل روز غربت و دوری و رنج و زخم و تازیانه و طعنه و تهدید و توهین به کربلا بازمی‌گردد. کاروانی سرفراز که هیچ شباهتی به لحظه‌ی رفتنش از کربلا ندارد.

کاروانی که توطئه‌های نیم‌قرن بنی‌امیّه راسیب در هم شکسته و پیروز و موفّق به کربلا بازمی‌گردد تا پیمان و میثاقی را که با خون شهیداین مظلوم کربلا دارد، تجدید کند و پیام بزریسگی را به همه‌ی ما برساند که شرط همراهی، تا پایان راه را طی کردن است. اربعین مفهوم تمام و کمال دارد.

همه‌ی شما با این نکته آشسبدن ده شب یا روز دیگر، آنسیب را کامل کردیم.

پس معلوم می‌شودس اربعین یعنی تمام کردن، یعنی کاری را به انجام و فرجام رساندن و بازگشت قافله‌ی اسیران به کربلا، یعنی باید تا پایان راه را طی کردن.

شریط عشق،‌ رفیقش نیمه‌راه بودن نیلست، شرط عشق طی کردن همه‌ی عقبه‌ها و گذشتن از همه‌ی گردنه‌ها و تنگناها و دشواری‌هایی است که پیش رو قرار دارد.

 

 

در این مجال اندکی که در محضر شما بزرگواران هستم در این فضایی که برای من همیشه تداعی نفَس‌ها و نفْس‌ها و جان‌ها و روح‌های مطهّر و پاکی است که برای اباعبدالله اشک ریختند، به ساحت اباعبدالله(ع)یب عشق ورزیدند و این خیمه را برپا نگه داشتند.

هیت عزاداری سالار شهیدان

 

لورم ایپسوم یا طرح‌نما (به انگلیسی: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

اوقات شرعی

لوگو دوستان و همکاران

Image
Image
Image
Image
Image
Image